SUNFLEX® Contact PRO

Vysoce reflexní difúzní membrána

SUNFLEX Contact PROFólie SUNFLEX® Contact PRO s reflexní vnější vrstvou kombinuje vynikající schopnost odrážení tepla fólií SUNFLEX® s vysokým stupněm paropropustnosti. Reflexní metalická vrstva v létě účinně chrání proti slunečnímu sálavému teplu a snižuje tak nežádoucí přehřívání podkrovních prostor. Fólie SUNFLEX® Contact PRO navíc díky své paropropustnosti umožňuje dokonalý odvod vlhkosti ze střešní konstrukce a současně stoprocentně zabraňuje vniknutí vody do střešního pláště.

Při stavbě či rekonstrukci domu s obytným podkrovím je třeba myslet také na ochranu před tropickými vedry. V letních měsících naměříme nejvyšší teploty právě na střechách a v podkroví. Čím je střešní krytina tmavší, tím je teplota na jejím povrchu vyšší (často vysoko nad 60 °C). Teplo pak proniká z povrchu střechy do dalších vrstev střešního pláště a zahřívá 

celou výšku tepelné izolace (zpravidla minerální vaty). Takto získané teplo se naakumuluje a poté ještě dlouhé hodiny po západu slunce sálá do prostoru a ohřívá interiér, který je pak potřeba klimatizovat. Problém může vyřešit fólie SUNFLEX® Contact PRO, která má velmi dobrou difúzní schopnost a zároveň odráží tepelné paprsky lesklou reflexní vrstvou na svém povrchu. Celý střešní systém SUNFLEX® PRO a tedy i podkrovní prostory jsou tak daleko méně zahřívány. Teplotní rozdíl v podkroví při použití fólie SUNFLEX® Contact PRO proti skladbě s klasickou, černou difúzní fólií činí až osm stupňů Celsia. Na stejném principu pracuje fólie SUNFLEX Contact PRO i ve fasádních systémech.

 

Fólie SUNFLEX® Contact PRO je novou generací difúzní reflexní fólie

Tato nová fólie nahrazuje dosavadní fólii SUNFLEX® Contact. Nová verze PRO má výrazně vyšší plošnou hmotnost (190 g/m2 oproti původní 127 g/m2). Výrazně lepší je také hodnota emisivity. U verze PRO byla naměřena hodnota 0,05 (což znamená odraz 95 % sálavého tepla) oproti původní hodnotě 0,3. Také paropropustnost je u nové generace řady PRO daleko lepší. Její ekvivalentní difúzní tloušťka je Sd = 0,045 m. Fólii SUNFLEX® Contact PRO lze aplikovat do střešního systému již při sklonu střechy 17° (původní verze až od sklonu 22°). Ještě dodejme, že všechny naměřené hodnoty byly ve stejné výši naměřeny i po testech umělého stárnutí!

 

Vlastnosti fólie SUNFLEX® Contact PRO:

 • odraz až 95 % slunečního tepla pryč od obytných prostor

 • snižuje náklady na klimatizaci podkrovních prostor

 • vysoká pevnost, zatížitelnost a odolnost proti protržení

 • dokonalá prodyšnost pro vodní páry

 • výborná pojistná hydroizolace

 • 3 měsíční odolnost proti UV záření  (při přímém dopadu slunečních paprsků)

 • skladujte mimo dosah UV záření (mimo přímý dopad slunenčích paprsků)

 • aplikační pásky pro snadné spojení přesahů fólie

 • složení vrstev: třívrstvá PPL textilie / vysoce lesklá AL fólie s mikroperforací / dvojitá aplikační páska

 

Použití fólie SUNFLEX® Contact PRO

Prodyšná fólie SUNFLEX® Contact spolu s parotěsnou folií SUNFLEX® Roof-In Plus tvoří energeticky vysoce úsporný systém, který optimálně ochrání stavební konstrukce spolu s tepelnou izolací před fyzikálními procesy a vlivy (vlhkostní vlivy, zatékání, náhlé teplotní změny působící na životnost materiálů). Fólie SUNFLEX® Contact může být samozřejmě použitá také samostatně.

Izolace střechy s fóliemi SUNFLEX®

více informací

 

Montáž fólie SUNFLEX® Contact PRO do střešního systému

 

Montáž fólie SUNFLEX® Contact PRO je stejná jako u běžné difúzní membrány. Fólii SUNFLEX® Contact PRO napneme přes krovy, a to reflexní (pokovenou) stranou směrem ke krytině. Pokládka je možná přímo na izolaci (minerální vata), resp. na bednění. Na krovy se difúzní fólie upevní pomocí kontralatí. Těsnící pásy umístěné pod kontralatěmi zamezí průniku vody v místech, kde je fólie porušena hřebíky. Je nutné zachov minimální deseticentimetrový přesah jednotlivých pásů fólie. Jednotlivé pásy fólie se spojí pomocí dvojité aplikační pásky. Toto spojení zamezí průniku chladného vzduchu do hlavní izolace, čímž zkvalitní tepelně izolační vlastnosti celého střešního pláště. Fólie SUNFLEX® Contact se ve spodní části střechy ukončuje na okapničce.

 

 

Montáž parozábrany SUNFLEX

Montáž fólie SUNFLEX® Contact PRO do fasádního systému

Fólii SUNFLEX® Contact PRO napneme v jednotlivých pásech (šíře 1,5 m) vodorovně k izolaci obvodové stěny objektu, přičemž začínáme od země. Následující pás fólie instalujeme s cca 10 cm přesahem přes předchozí pás. Po instalaci a provizorním uchycení fólie (sponkovačkou, popř. oboustranně lepící páskou) se montuje konstrukce úchytů vnějšího opláštění (rošt) a na závěr finální opláštění objektu.

Montáž fólie SUNFLEX Clima

Jednotlivé pásy fólie se spojují pomocí integrovaných aplikačních pásek. V místech, kde je fólie perforována kotevními prvky roštu, lze použít i tzv. těsnící pás pod kontralatě, který se využívá zejména ve střešních systémech. Tento pás je v podstatě expanzní polyuretanová pěna, která zabrání průniku vlhkosti v místech perforace (jako u střech, kde probití kontralatí hřebíky způsobí zároveň perforaci podstřešní fólie a kde těsnící pás zabrání průniku vody těmito místy).

Způsob instalace fólie SUNFLEX® Contact PRO pod fasádu se pak odvíjí od konkrétního systému konstrukce roštu, na kterém je ukotveno vnější opláštění. Většina takových konstrukcí vychází z daného projektu, kde je způsob instalace difúzní fólie jasně definován. V tomto směru nám jako výrobci fólie SUNFLEX® Clima nezbývá, než doporučit realizátorům řídit se daným projektem provětrávané fasády. Vždy doporučujeme konzultovat postup s projektantem nebo výrobcem systému, popř. se specialistou společnosti TART. Konzultace s našimi specialisty jsou bezplatné.

 

Technická data fólie SUNFLEX® Contact PRO

 

Reakce na oheň EN 13501 E
Rozměr role (šířka x délka) EN 1848-2 1,5 x 50 m (plocha 75 m2)
Tloušťka EN 1849-2 0,45 mm +/-0,02 mm
Plošná hmotnost EN 1849-2 190 g/m+/-10 g/m2
Vodotěsnost EN 1928 W1
Propustnost pro vodní páru EN 12572 sd = 0,045 m   +/-0,015
Pevnost podélná/příčná EN 12311-1 350/190 N/50 mm   +/-10%
Tažnost podélně EN 12311-1 30 %  
Tažnost příčně EN 12311-1 70 %
Rozměrová stálost podélně EN 1107-2 -2 - +2 %
Rozměrová stálost příčně EN 1107-2 -2 - +2 %
Odolnost v ohybu za nízkých teplot EN 495-5 min. -30°C

Vliv umělého stárnutí:

vodotěsnost

pevnost podélná + příčná

tažnost podélná + příčná

 

EN 1928

EN 12311-2

EN 12311-2

 

W1

330 + 175 N/50 mm   +/-10%

25 % + 50 %  +/-10%

Odolnost proti protrhávání podélně/příčně EN 12310-1 200/200 N   +/-10%

 

Skladovací podmínky:

 • skladovat v suchu
 • nevystavovat UV záření po dobu delší než 3 měsíce

 

TECHNICKÝ LIST fólie SUNLFEX® Contact PRO

Leták SUNLFEX® Contact PRO

 

 

Základní ceník

 

Produkt Balení Cena Kč/m2 bez DPH
SUNFLEX® Contact PRO role 1,5 x 50 m (75 m2) 93 Kč (6 975 Kč/role)

 

Fólie SUNFLEX® zakoupíte u našich obchodních partnerů.

 

Příslušenství - doporučujeme