Pro projektanty a architekty

Vítejte v sekci pro architekty, projektanty a odborníky, kteří se zabývají projektováním zejména energeticky úsporných staveb. Velmi nás těší Váš zájem o reflexní technologie a doufáme, že zde najdete přínosné informace, popř. odkazy na odborné publikace, potřebné k Vaší práci.

Pokud zde hledáte obecné informace o termoreflexních fóliích SUNFLEX®, v této sekci je nenajdete. Abychom vás tedy účelně „navigovali“, dovolíme si mírně odbočit a uvést následující odkazy na jednotlivé sekce našich webových stránek:

 

  1. Základní i technické informace o jednotlivých fóliích SUNFLEX® najdete v sekci Termoreflexní fólie
  2. Kde a jak použít fólie SUNFLEX® – popisy a výkresy včetně montážních videonávodů najdete v sekci Použití fólií SUNFLEX®

 

Cílem této sekce je nejen teoretický náhled do problematiky tepelného záření a jeho významu a využití ve stavebnictví, ale zejména s tím související návod, jak pracovat s reflexními technologiemi v oblasti praktického navrhování.

Pokud bychom chtěli obsáhnout celou problematiku tepelného záření, četli byste tuto sekci týden a možná i déle. Proto i zde uvedeme ke každému dílčímu tématu odkaz na odborný článek nebo publikaci – jednoduše abychom zde zdlouhavě nekopírovali, co bylo již vymyšlené a napsané.

 

NOVÁ KNIHA O REFLEXNÍCH TECHNOLOGIÍCH

Publikace, která by neměla chybět v žádné projektové kanceláři

Máte-li zájem o ucelenou a detailní publikaci řešící reflexní technologie ve stavebnictví, pak Vám doporučujeme novou knihu RNDr. Jiřího Hejhálka „Tepelné záření a navrhování reflexních fólií do staveb“, která vyšla 15. 8. 2014 a je určena zejména pro stavební odborníky. Objednat tuto knihu je možné ve vydavatelství Vega s.r.o. Přestože se jedná o ryze vědeckou publikaci, autor se v ní velmi poutavým způsobem zabývá tématem tepelného záření, a to v podstatě od okamžiku jeho vzniku. Avšak hlavním účelem této knihy je poskytnout architektům a projektantům návod, jak reflexní technologie navrhovat do staveb, resp. jak vypočítat správný tepelný odpor stavební konstrukce, ve které má být použitý reflexní materiál. Více informací naleznete zde.