NEJČASTĚJI KLADENÉ OTÁZKY K FÓLIÍM SUNFLEX®

Jak fungují reflexní izolace?

Na principu odrazu sálavého tepla. Většina stavebních materiálů (beton, cihly atd.) pohlcuje cca 90 % sálavého tepelného záření a pouze 10 % ho odráží. Na rozdíl od toho reflexní materiály odráží až 95 % sálavého tepelného záření a tím výrazně přispívají k omezení tepelných ztrát.

 

Proč se pokládá Sunflex Floor PRO opačně?

Reflexní vrstva fólie odráží sálání oboustranně. Tím, že fólii položíme bublinkami nahoru, vytvoříme cca 6 mm vzduchovou mezeru, která je nezbytná pro odraz tepelného záření. Bez této vzduchové mezery reflexe v podstatě nefunguje.

 

Kde je třeba dodržet vzduchovou mezeru u parotěsné fólie Sunflex Roof In Plus?

Vzduchovou mezeru (min. 2 cm) je nutno dodržet mezi fólií a obkladem (sádrokartonem). Mezeru není nutno ponechávat mezi fólií a tepelnou izolací.


Kde je třeba dodržet vzduchovou mezeru u podstřešní fólie Sunflex Contact PRO?

Nad fólií vytvoříme provětrání pomocí kontralatí. Fólie může ležet přímo na tepelné izolaci.

 

Kterou stranou fólii otočit?

Sunflex Roof-In Plus – reflexní stranou do místnosti

Sunflex Contact PRO – reflexní stranou ven směrem ke střešní krytině

Sunflex Floor PRO– reflexní vrstvou dolů na podklad (polystyren)

Sunflex Foam – reflexní vrstvou nahoru směrem k plovoucí podlaze

 

Mohu Sunflex Roof-In Plus použít i na izolaci stěn?

Ano, je nutno dodržet konstrukční skladbu, tzn. fólie – vzduchová mezera - obklad.  Tato skladba se často využívá např. u stěn dřevostaveb.

 

Jaký je rozdíl mezi Sunflex Roof-In Plus a Floor PRO?

Bublinková fólie u Sunflex Floor PRO má speciálně navrženou strukturu, aby unesla zatížení podlahy. Můžeme ji použít i jako parozábranu místo Roof-In Plus, opačně se však tyto fólie zaměnit nemohou!

 

Zaujala mě Vaše fólie SUNFLEX Roof In Plus, ale v tuto chvíli mám již namontované SDK profily, je nějaké řešení, jak zachovat vzduchovou mezeru?

Buď profily demontujte, nebo na stávající rastr upevněte fólii a na ní ještě jeden SDK rastr. Je to navýšení nákladů, které se vám však brzy vrátí v podobě úspor za vytápění.

 

Lze použít podlahovou fólii SUNFLEX Floor PRO pod elektrické podlahové vytápění?

Ano, je to běžná aplikace


Jakým způsobem se montuje parozábrana SUNFLEX, je-li podkrokevní vrstva izolace 10 cm a více?

Montážně nejjednodušší řešení je použití krokvových nástavců Rigips (najdete na webových stránkách výrobce). Tyto nástavce se z jedné strany upevní vruty na krokve a z druhé strany mají montážní plochu pro upevnění parozábrany a sádrokartonových profilů. Na tuto plochu se nejprve přilepí fólie a teprve potom sádrokartonový rastr.

 

Proč je nutná vzduchová mezera před reflexní vrstvou fólií SUNFLEX?

Fólie SUNFLEX odrážejí sálavé tepelné záření. Tento efekt se nazývá termoreflexe. Sálání se odráží buď do volného prostoru, nebo do materiálu, jehož zásadní strukturu tvoří vzduch – tedy i do izolační vaty nebo polystyrenu. K odrazu pak nedojde, je-li reflexní (odrazová) plocha fólie v přímém kontaktu s pevnou látkou – například sádrokartonem.

 

Mám v projektu obyčejnou (nereflexní) parotěsnou fólii, mohu místo ní použít fólii SUNFLEX Roof In Plus?

Rozhodně ano. Fólie SUNFLEX Roof In Plus je parotěsná – a tím splníte požadavek projektu. Navíc vylepšíte stávající izolaci o cca 5 cm vaty a díky reflexní vrstvě této fólie ušetříte až 20% nákladů na vytápění. Jen je důležité zachovat před touto fólií vzduchovou mezeru.

 

Může být v podkroví dodatečná izolace pod reflexní parozábranou?

Ano, jen je třeba dodržet zásadu, že pod parotěsnou fólií nesmí být tloušťka izolace větší než 1/5 hlavní izolace nad fólií. V opačném případě hrozí vznik rosného bodu pod parozábranou a průnik kondenzátu do podkroví.


Lze na podlahovou fólii SUNFLEX Floor PRO aplikovat tzv. systémové desky?

Ano, je to naprosto běžná aplikace. Sálání, které tato fólie odráží směrem k vytápěnému prostoru, prostoupí i touto deskou.

 

Pod střešní krytinou mám provětrávanou mezeru, která mi v létě ochladí podkroví, není v takovém případě zbytečná reflexní fólie Sunflex Contact PRO?

Proudící vzduch v této mezeře vám ochladí jen povrch izolace, ale sálání od rozpálené střešní krytiny má rychlost světla a proudění vzduchu mu rozhodně nezabrání v průniku do podkroví. Fólie Sunflex Contact PRO odrazí až 95% tohoto sálání a sníží teplotu v podkroví až o 8oC.

 

Právě izoluji základovou desku a plánuji v celém přízemí podlahové topení s fólií SUNFLEX Floor PRO. Je nutné pokládat protiradonovou IPU, nebo stačí obyčejná?

Určitě postačí asfaltový pás bez protiradonové ochrany. Fólie SUNFLEX Floor PRO funkci protiradonového stínění bezpečně splňuje.

 

Kolik fólie SUNFLEX stojí?

Aktuální doporučené ceny najdete na webových stránkách www.sunflex.cz

 

Kde tyto fólie mohu koupit?

Distribuce je prováděna prostřednictvím stavebnin a stavebních e-shopů v celé ČR. Lze ji zakoupit i na distribučních centrech společnosti TART, s.r.o., která je výrobcem těchto fólií.

 

Mohu v případě potřeby přímo kontaktovat vašeho technika?

Určitě ano: +420 606 717 915